W jaki sposób wybrać miejsce na rewelacyjne wakacje i idealny wypoczynek?

wakacjeTo miasto pełne zabytków i wyjątkowych placówek muzealnych. Inni ludzie, którzy spędzają urlop nad Bałtykiem do Gdańska zaglądają w szczególności chętnie. Zwiedzanie Starówki to obowiązkowy punkt skryptu każdej wycieczki, warto jednak zarezerwować sobie trochę czasu na spacer nad Motławą. W jego trakcie można poczuć klimat Gdańska – miasta, które swą potęgę budowało dzięki żegludze. Ci, którzy po zwiedzeniu Starego Ośrodki miejskie przejdą przez Zieloną Bramę znajdą się w tej części Gdańska, w której jego silny związek z morzem jest widoczny do na dzień obecny.
Długie Pobrzeże nad Motławą jest miejscem wyjątkowym, zaś znajdujący się tu port ma możliwość pochwalić się tysiącletnią tradycją. Tu dawniej przybijały statki z towarami, tu dokonywano ich rozładunku. Do dnia dzisiejszego można tu spostrzec kamienice bogatych kupców , a dodatkowo potężne spichlerze, w których przechowywano towary.
Jedną z atrakcji Długiego Pobrzeża jest przystać, w której odpływają statki wycieczkowe. Taki rejs jest jednym z ciekawszych sposobności zwiedzania Gdańska. W czasie takiej wycieczki można spostrzec m.in. portowe doki , a oprócz tego tereny Stoczni Gdańskiej. Przy niej zaś odróżnia się Pomnik Poległych Stoczniowców – ofiar krwawych wydarzeń z 1970 roku.
Spacer nad Motławą znaczy również spotkania z niezwykłymi budowlami. Są w gronie nich gotyckie bramy wodne, w tym XIV-wieczna Brama Krowia. Nieco młodsza jest Brama Chlebnicka, która powstała w XV stuleciu. Choć wspaniałe, to nie one były symbolami Długiego Pobrzeża. Tę rolę od lat pełni Żuraw, który w dawnych czasach służył jako dźwig. Była to największa budowla tego rodzaju w całej średniowiecznej Europie. Na dzień dzisiejszy w jego wnętrzu mieści się jeden z oddziałów Centralnego Muzeum Morskiego. Za Żurawiem rozpoczyna się kolejne pobrzeże zwane Rybackim.
Podczas spaceru nad Motławą warto zwrócić uwagę na okręt „Sołdek”, który od 1985 roku jest obiektem muzealnym. To pierwszy statek, który powstał w Stoczni Gdańskiej po II wojnie światowej.